Anlık Mesajlaşma (Chat) Modülü

Anlık Mesajlaşma (Chat) Modülü

Anlık mesajlaşma (Chat) modülü, paketiniz kapsamında ücretsiz olarak panelinizde aktif edilecektir. Chat modülünde bireysel ve departman grubu için yazışma odaları hazır olarak açılmış olacaktır. Modülü üzerinden yapmış olduğunuz yazışmalar size özel ve sadece sizin erişeceğiniz şekilde yedeklenecektir.

Chat Modülünün Kullanımı;

MobiKoB Panele giriş yapıldıktan sonra üst menüden Chat tıklanarak, modüle giriş yapılır. Modüle giriş yapıldıktan sonra hâlihazırda panelde oluşturulmuş olan kullanıcılar ve departman grupları için yazışma odaları otomatik listelenecektir. 

chat - Anlık Mesajlaşma (Chat) Modülü

Yazışma yapmak istediğiniz kişi ya da grubun odasına tıklayarak yazışma yapılabilirsiniz. Yazdıklarınızı silebilir, değiştirebilirsiniz. Yazışmalar sırasında doküman ve görsel medya öğeleri paylaşabilirsiniz.

Yazışmalar içerisinde arama yapma;

Yazışma odalarının listelendiği bölümün üstünde bulunan arama çubuğunu kullanarak arama yapılabilir.  Arama yapacağınız kelime en az 3 karakterden oluşmalıdır. Arama yapılırken öncelikli aradığınız kelime kişiler arasında var ise onlar, sonrasında konuşmalar arasında varsa onlar listelenecektir. Yazışma içerisinde aranan cümle koyu renkle işaretlenecek eğer yazışmada aranan terim birden fazla ise konuma içerisinde çıkan ok butonları ile yukarı aşağı gidebilirsiniz.