Çalışan Yetki Grupları ve Kullanıcı Rolleri

Kullanıcı Rolleri;

Santral oluşturulduğunda 3 tür kullanıcı rolü oluşturuluyor Root, Admin ve kullanıcı. Root kullanıcı, santral sahibini tanımlıyor ve silinmiyor yetki grubu olmadan bütün yetkilere sahiptir.  Yönetici kullanıcı, root kullanıcı tarafından tanımlanıyor, yetkileri kendisi veya root kullanıcısı tarafından yetki grubları ile  tanımlanması gerekiyor. Standart kullanıcı ise admin veya root kullanıcısı tarafından oluşturulup yetki grupları ile yetkileri belirleniyor.

Yetki Grupları;

Yetki grupları sekmesinde departman oluşturduğunuzda otomatik oluşan yetki gruplarının yetkilerini belirleye bilir veya yeni yetki grupları oluşturabilirsiniz.

Çalışanlar Modülünde Yetki gurupları sekmesinde Ekle tuşuna tıklıyoruz Yetki grubumuza göre , açıklamasını  ve yetkilerini tanımlıyor ve Kaydet    (kaydet - Çalışan Yetki Grupları ve Kullanıcı Rolleri) butonuna  tıklayarak  yetki grubunu  oluşturma işlemini tamamlıyoruz .

yetki gruplari - Çalışan Yetki Grupları ve Kullanıcı Rolleri

Örneğin yukarda  Müşteri temsilcisinin  SMS ile ilgili hiçbir yetkisi yoktur , CRM kısmında ise  okuma ve yazma yapabilir ama silme yapamaz.