Çalışanlar Modül Kullanımı

Çalışan Oluşturma ve Yetki Tanımlama

Mail adresinize gelen bilgileriniz ile Sanal santral panelinize giriş yapıyoruz. Panel üst menüsünden ÇALIŞANLAR tıklayıp çalışanlar modülüne giriş yapılıyoruz.

alışanlar - Çalışanlar Modül Kullanımı

Departman Oluşturma

Departmanlar sayfası işletmenizdeki bölüm ya da şube çalışanlarını grupladığınız ortak ya da benzer yetkilerini atadığınız bölümdür.  Çalışanlar Modülündeki ilk sayfadır. Departmanlar bölümüne giriş yapıldıktan sonra  açılan sayfada ekle(ekle - Çalışanlar Modül Kullanımı) butonuna tıklanır, Departman Adı(Satış, Finans, Teknik, Lojistik vb)  departmana açıklama  ve ait olduğu yetki grubu tanımlanarak kaydet (kaydet - Çalışanlar Modül Kullanımı)  butonuna tıklanarak oluşturulur.

Oluşturmuş olduğunuz her bir departmana size kolaylık olması açısından telefon santralinde dahili çalma gruplarını farklı ön numaralar ile oluşturacaktır. Örneğin satış departmanının ön numarası 1, bu departmana atanan ilk çalışanın dahili numarası 101, Teknik departmanın ön numarası 2 bu departmana atanan ilk çalışanın dahili numarası 201 gibi olacaktır.  Oluşturulan departmanların kendilerine özel anlık mesajlaşma (Chat) grubu otomatik olarak oluşacaktır.

Not: Demo Hesaplarında kolaylık olması için 2 departman otomatik olarak oluşturulur (satış ve muhasebe). Departman yetki grubu tanımlamaktadır.

Kullanıcı (Çalışan) oluşturma

Çalışanlarınızı tanımladığınız bölümdür. Çalışanlar Modülündeki 2 sayfa olan kullanıcılar menüsünden ulaşılır. Kullanıcın Adı Soyadı, Eposta, Telefon, varsa Departmanı, Departmanına göre dahili telefon numarası, Kullanıcı tipi veya Yetki gurubu buradan tanımlanır. Bu bilgiler doldurulduktan sonra çalışanlarına kullanıcı ad ve şifreleri Eposta olarak iletilir. İşten ayrılan bir çalışanın silinmesi ya da pasif edilmesi de buradan yapılır.

Profilim Sayfası:

Çalışanlarınızın kendisi ile ilgili bilgileri gördüğü bölümdür. Çalışanlar şifre, profil fotoğrafları, zaman dilimi gibi bilgilerini buradan değiştirebilirken Eposta, Cep numara, dahili numara, departman ve kullanıcı tipi gibi değiştiremeyecekleri bilgilerini buradan görüntülerler. Yine çalışanınızın MobiKoB mobil uygulamalarını indirdikten sonra kolayca kurabilmeleri için gerekli olan anlık QR kod bilgisini de buradan günteleyebilirler.