Çalışanlar Modül Kullanımı

Çalışan Oluşturma ve Yetki Tanımlama

Mail adresinize gelen bilgileriniz ile Sanal santral panelinize giriş yapıyoruz. Panel üst menüsünden ÇALIŞANLAR tıklayıp çalışanlar modülüne giriş yapılıyoruz.

alışanlar - Çalışanlar Modül Kullanımı

Departman Oluşturma

Çalışanlar Modülünde Departmanlar bölümüne giriş yapılır, açılan sayfada ekle(ekle - Çalışanlar Modül Kullanımı)butonuna tıklanır, Departman Adı, Açıklama ve ait olduğu yetki grubu tanımlanarak kaydet (kaydet - Çalışanlar Modül Kullanımı)  butununa tıklanarak oluşturulur .

Departaman oluşturulduğunda otomatik olarak aramalarınız için kullanacağınız depatman kuyruğu ve departman yetki grubu tanımlamktadır.

Yetki Gurupları Oluşturmak

Yetki grupları sekmesinde departman oluşturduğunuzda otomatik oluşan yetki gruplarının yetkilerini belirleye bilir veya yeni yetki grupları oluşturabilirsiniz.

Çalışanlar Modülünde Yetki gurupları sekmesinde Ekle tuşuna tıklıyoruz Yetki grubumuza göre , açıklamasını  ve yetkilerini tanımlıyor ve Kaydet    (kaydet - Çalışanlar Modül Kullanımı) butonuna  tıklayarak  yetki grubunu  oluşturma işlemini tamamlıyoruz .

yetki gruplari - Çalışanlar Modül Kullanımı

Örneğin yukarda  Müşteri temsilcisinin  SMS ile ilgili hiçbir yetkisi yoktur , CRM kısmında ise  okuma ve yazma yapabilir ama silme yapamaz.

Kullanıcı oluşturma

Çalışanlar Modülünde sol menüden kullanıcılar sekmesi tıklanıyor, aynı grup tanımlama gibi kullanıcı tanımlarken de ekle butonuna tıklayıp gerekli bilgileri dolduruyoruz ve kullanıcı yetki grubunu tanımlıyoruz.

kullanici olusturma - Çalışanlar Modül Kullanımı

NOT : Santral oluşturulduğunda 3 tür kullanıcı rolü oluşturuluyor Root, Admin ve kullanıcı. Root kullanıcı, santral sahibini tanımlıyor ve silinmiyor yetki grubu olmadan bütün yetkilere sahiptir.  Yönetici kullanıcı, root kullanıcı tarafından tanımlanıyor, yetkileri kendisi veya root kullanıcısı tarafından yetki grubları ile  tanımlanması gerekiyor. Standart kullanıcı ise admin veya root kullanıcısı tarafından oluşturulup yetki grupları ile yetkileri belirleniyor.