MobiKoB CRM Modülü Kullanımı

MobiKoB CRM Modülü Kullanımı

MobiKoB CRM modülü aldığınız paket kapsamına ücretsiz aktif olur. CRM kullanımını, ayarlar kısmından müşteri ve firma formunu isteğinize şekilde düzenledikten sonra Müşteri kaydı oluşturma, Firma kaydı oluşturma ve CRM’den kampanyalar oluşturma şeklinde anlatacağız.

CRM Ayarları

Panelinize giriş yapıktan sonra üst menüden CRM tıklayıp CRM Modülüne girmiş oluyoruz. Giriş yaptığınız sayfada CRM kayıtlarınızla ilgili kısa bilgilerin olduğu sayfasıdır.

crm - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Ayarlar sayfasına sol menüden CRM ayarlarını tıklayıp giriş yapıyoruz, bu bölümden CRM kişi ve firma dilediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz. Müşteri veya firma alanı ekleyip çıkarabilir, seçmeli alanlarınızı düzenleyebilirsiniz.

crm ayarlar - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Not: Toplu CRM kaydı oluşturmak için kullanacağınız excel dokümanını buradan indirebilirsiniz.

Firma Kaydı Oluşturma

Firma kaydı oluşturmak için CRM modülünde sol menüden Müşteri yönetimi linkine tıklayıp müşteri yönetim sayfasına giriş yapıyoruz.

crm musteri yonetimi - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Girilen sayfada müşteri ekle butonuna tıklayıp Kişi/Firma formunu açıyoruz, ayarlar menüsünde hazırladığımız formu açmış oluyoruz. Açılan formunda Şirket/Kurum formunu seçip ilgili alanları doldurarak firma kaydı oluşturmuş oluyoruz.

firma formu - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Toplu Kayıt oluşturmak için CRM ayarlar firma formu kısmından indirdiğiniz excel dokümanını doldurup sağ kısımda bulunan Excel İle Çoklu Müşteri Aktarımı Alanını kullanarak sisteme aktarıp yapabilirsiniz.

Müşteri Kaydı Oluşturma

Müşteri kaydı oluşturmak için CRM modülünde sol menüden Müşteri yönetimi linkine tıklayıp müşteri yönetim sayfasına giriş yapıyoruz.

crm musteri yonetimi 1 - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Girilen sayfada müşteri ekle butonuna tıklayıp Kişi/Firma formunu açıyoruz, ayarlar menüsünde hazırladığımız formu açmış oluyoruz. Açılan formunda Kişi formu seçip gelmektedir, ilgili alanları kişi kaydı oluşturmuş oluyoruz.

Toplu Kayıt oluşturmak için CRM ayarlar kişi formu kısmından indirdiğiniz excel dokümanını doldurup sağ kısımda bulunan Excel İle Çoklu Müşteri Aktarımı Alanını kullanarak sisteme aktarıp yapabilirsiniz.

KAMPANYA OLUŞTURMA

CRM modülünde sol menüden kampanyaları tıklayıp kampanyalar sayfasına giriyoruz.

kampanyalar - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Kampanya oluşturmak için kampanya oluştur butonuna tıklayıp yeni kampanya formunu açıyoruz. Kampanyanız ile ilgili alanları doldurup durumunu başlama bitiş tarihlerini ve sağ kısımdan kampanya ile ilişkili müşterilerinizi gelişmiş filtrelemeyi kullanarak dahil edip kampanyanızı oluşturabilirsiniz.

kampanya olustur - Sahra Telekom CRM Modülü Kullanımı

Oluşturmuşta bileceğiniz kampanyalar arama kampanyası, toplu SMS kampanyası, eposta pazarlama (e-mail marketing) kampanyası veya sizin belirleyeceğiniz kampanyalar olabilir.