Mail oluşturma

Yeni bir yazışma başlatmak için Yeni ileti butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Tıkladıktan sonra size yeni bir pencere açılacak açılan bu pencere üzerinde gerekli bilgileri doldurarak yeni bir yazışma başlatabilirsiniz. Yeni bir yazışma başlatmak için öncelikle muhatap belirlemeniz gerekmektedir. Bir kurum ya da bir bireyle iletişime geçeceksiniz ama mail adresini hatırlamıyor iseniz mailin kime gönderileceği kısmına ad, soyad bilgilerinden birini yazmanız yeterli olacaktır. Eğer Crm modülü kullanıyor ve yazışma başlatmak istediğiniz kurum ya da birey Crm bilgilerinizde kayıtlı ise açılan listeden seçmeniz yeterli olacaktır. Burada önemli olan seçim yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yazışmayı kapatıp tekrardan yeni bir yazışma başlatmanız gerekecek. Yazışma oluştururken zorunlu alanlardan bir diğeri de yazışmanın konusudur tüm yazışma boyunca konu aynı olacaktır. Aynı adımları takip ederek cc ve bcc kısımlarını doldurabilirsiniz.

Dosya ekleme işlemlerinizi yazışma metninizi yazmadan önce yaparsanız siz metninizi yazarken arka planda dosya ekleme işleminiz bitmiş olur böylece beklemek zorunda kalmazsınız. Ekleyebileceğiniz toplam dosya boyutu mail sağlayıcınız tarafından belirtilmekte bu boyutu aştığınız takdirde ekleme yapılmamaktadır.

Taslak oluştururken kullanılan metin editörünün geniş bir yelpazesi bulunmakta, düz metin, html tasarımı, tablo tasarımı vb. özelliklerini kullanarak dilediğiniz gibi bir mail hazırlamanız konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca Crm modülüne  sahip iseniz oluşturmuş olduğunuz makroları dinamik yapıda kullanarak aynı mailleri tekrar tekrar yazma zahmetinden kurtulmuş olacaksanız. Crm modülünde belirtmiş olduğunuz tüm alanların editör içerisinde kullanılması mümkündür. Daha önceden tasarlanmış makroları kullanıp sadece muhataplarını belirleyerek saniyeler içerisinde bir yazışma başlatabilirsiniz.